Příprava kávy doma - V60

Nejoblíbenější příprava našeho pražiče. Jednoduchá, elegantní a čistá - je po ní minimální nepořádek v kuchyni a zároveň se do šálku nedostanou malé částečky lógru.

Co budeme potřebovat?

Pochopitelně samotný překapávač V60, filtry o příslušné velikosti, konvici (nejlépe s úzkou hubicí), váhu a stopky (baristické váhy mají v sobě stopky již zabudované) a v neposlední řadě 20 g kávy, případně mlýnek na kávu.

Budeme si připravovat výsledný objem nápoje 300 ml.

Jaký je postup?

  1. Kávu nameleme středně hrubě
  2. Překapávač dáme na něco, z čeho budeme kávu servírovat (hrnek, dekantér, termoska,...)
  3. Dáme filtr do V60
  4. Propláchneme filtr horkou vodou, čímž se zbavíme papírové chuti filtru a zároveň nahřejeme překapávač i nádobí, ze kterého budeme servírovat
  5. Vodu vylijeme a do filtru nasypeme kávu, zároveň s tím vše postavíme na váhu a připravíme si stopky
  6. Spustíme stopky a nalejeme opatrně 30 - 40 g vody, lehce promícháme (buď lžičkou, nebo zakroužením) a necháme 30 sekund
  7. Vodu pomalu dolijeme na 100 g a znovu promícháme, tentokrát krouživým pohybem proti směru hodinových ručiček a necháme překapávat do jedné minuty
  8. Dolijeme vodu na výsledných 330 g, znovu krouživým pohybem zamícháme a pokud to bude jen trochu možné, opatrně s filtrem klepneme, čímž se nám lógr usadí na spodku filtru a veškerá voda přes něj proteče a získáme tak ideální extrakci
  9. Celkový čas, za jaký káva překape by měl být mezi 2 až 2,5 minutami

Tipy na závěr

Často se uvádí různé hodnoty teploty vody (93 °C, 98 °C, apod.). Čím teplejší vodu použijete, tím lépe vám poteče. Nezjistil jsem výrazné změny v chuti, pokud použijete vodu chladnější nebo teplejší.

Množství kávy je zvoleno jako standardních 60 g na litr vody. Vždy je dobré počítat s trochou vody navíc, která zůstane v lógru (mám odzkoušeno cca 10 % navíc v množství vody - tedy pokud chceme 300 ml použijeme 330 ml vody na filtrování). Fantazii se meze nekladou a můžete zkoušet nejrůznější poměry vody a kávy.

Pokud vám káva neprotekla v daném čase, je trpce hořká, svíravá nebo naopak trpce kyselá, je potřeba upravit hrubost mletí, v ojedinělých případech postup. Pokud káva tekla moc dlouho je potřeba zvolit o něco málo hrubší mletí. Pokud tekla příliš krátce tak musíte naopak nastavit jemnější mletí. Pokud nepomáhá ani jedno a nejste stále s výsledkem spokojeni, můžete zkusit přípravu bez mezi kroku na těch 100 g vody a od prvního spaření kávy pomalu nalít celých 330 g.

Káva (nápoj) je hlavně voda. Jinými slovy pokud vám na vaší oblíbené kávě, která v kavárně chutná tak skvěle, něco prostě doma nesedí, zkontrolujte vodu. Zkuste koupit Dobrou vodu nesycenou v supermarketu a z ní připravit kávu, případně použít filtrační konvici, nebo vychytávky jako Third Wave Coffee.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení